Klinika przyjazna kotom

Nasza klinika została przygotowana na wzór wytycznych programu Kliniki Przyjaznej Kotom, wszystko po to, aby Twój pupil czuł się u nas bezpiecznie i jak najszybciej wracał do zdrowia.

Pieczątka

Kot to nie mały pies

Wiemy jak bardzo stresujące jest dla kota podróż do lekarza weterynarii i spotkanie z psami.

Mając to na uwadze przygotowaliśmy dla nich osobną poczekalnię, szpital oraz gabinet przyjęć.

Więcej…
Kot

Przeczytaj, jak zmniejszyć stres
Twojego kota przed wizytą w Klinice

1

W domu

Oswój kota z transporterem. Umieść wewnątrz smakołyki lub zabawki, aby zachęcić kota do wejścia. Możesz rozważyć karmienie kota w transporterze, aby stworzyć pozytywne skojarzenia.

2

Miłe skojarzenia

Wewnątrz transportera rozpyl syntetyczny koci feromon, który sprawi, że zwierzę poczuje się bezpiecznie. Stosuj go codziennie, nie tylko w dniu wizyty.

3

Przed wyjściem

Przed wizytą u lekarza weterynarii pozwól kotu przyzwyczaić się do transportera, pozostawiając go w miejscu dostępnym dla pupila. Kocyk i znajome zabawki zapewnią komfort i poczucie bezpieczeństwa.

4

Warto mieć ze sobą

Weź pod uwagę, że chore lub zestresowane zwierzę może nieumyślnie zabrudzić posłanie. Umilcie sobie drogę powrotną, zabierając ze sobą dodatkowe ręczniki./span>

5

Przed podróżą

Nie spiesz się z umieszczeniem kota w transporterze. Mając transporter w pobliżu, owiń pupila w ręcznik o znajomym zapachu. Aby uniknąć walki, włóż go do środka delikatnie, ale zdecydowanie.

6

W samochodzie

Jeśli podróżujesz samochodem, transporter powinien znaleźć się na tylnym siedzeniu i zostać zabezpieczony pasem.

7

Ogranicz bodźce

Większość kotów jest mniej zestresowana, gdy transporter jest przykryty. Jedź ostrożnie i nie odtwarzaj głośnej muzyki./span>

8

W poczekalni

Wybierz możliwie najspokojniejsze miejsce. Lepiej jest umieścić transporter na półce lub na krześle, aby uniknąć kontaktu z innymi zwierzętami.

9

W Naszej Klinice

Jeżeli masz pytania związane z opieką i zdrowiem Twojego pupila, nie wahaj się pytać! Nasi pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości.

Odwiedź naszą Klinikę
ze swoim pupilem